האם לחם זה השטן? - DrawnBody

האם לחם זה השטן?

כמה פעמים יצא לי לשמוע מאנשים " אני עושה דיאטה ולא אוכל לחם"

או "לחם זה משמין" אבל יכול להיות שבלי מאכל מסויים בדיאטה זה רק יהרוס לכם?
תראו זה לא קשה לרדת במשקל, אבל בלי הכלים והידע הנדרש אתם לא תצליחו לשמור על
המשקל שבשבילו הזעתם והשקעתם.
מדוע זה קורה?
כמה סיבות עיקריות :
1. הגוף תמיד ינסה להתאזן למשקל מסויים, וככל שיעבור יותר זמן מהדיאטה ותצליחו לשמור
על התוצאה כך הגוף כנראה יתאזן לנקודה חדשה.
2. שיבוש מנגנון הרעב, לאחר סיום הדיאטה. לוקח להורמונים לעיתים גם חודשים להתאזן לאחר דיאטה, במיוחד בדיאטה לאחוזי שומן נמוכים מהממוצע
3. חוסר בכלים להתמודד עם דיאטה "גמישה", לסיים את הדיאטה ולא לדעת כיצד להכניס כעת מוצרים "אסורים" או שהם "לא דיאט" חיים מסופ"ש לסופ"ש ולא יודעים לבצע החלפות בתזונה היומיומית. דוגמא קלאסית תהיה החלפה של לחם בשוקולד או גלידה - משתלם או לא זה כבר סיפור אחר
אז מה זה אומר לנו? שני דבריים עיקריים :
1. שהתמדה בדיאטה זה הפקטור החשוב ביותר, ואם אתם נמנעים ממזון שאתם אוהבים לאורך זמן כנראה שהכישלון בסוף הדיאטה טמון בשיטה שבחרתם מלכתחילה.
2. מה שחשוב זה לא הירידה במשקל בטווח הקצר אלא שמירה על המשקל החדש בטווח הארוך. לרדת 10 קילו ב-4 חודשים אבל להגיע לאותו משקל שהתחלתם איתו אחרי שנה, גרם לכך שלא באמת עשיתם תהליך כלשהו וכאן הרבה אנשים מפספסים מהו תהליך יעיל מלכתחילה.
קחו את זה ותהפכו את זה לאורך חיים שלכם, לא רק כי באלכם להראות טוב מול המראה, אלא לתת לגוף את מה שהוא רוצה באמת, תיתן לו והוא יתן לך בחזרה וזה נוגע לכל הבחינות, להשקיע בחדר כושר זה דבר אחד שהוא מעולה, אבל להשקיע בתזונה סביב השעון זה סיפור אחר שהוא בהחלט חשוב יותר.

השאר תגובה

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.