איך להתנהל לפני יום כיפור? - DrawnBody

איך להתנהל לפני יום כיפור?

עבור מי שנמצא בתהליך של ירידה במשקל (חיטוב) אין צורך להגביל את צריכת הקלוריות לפני הצום או לאחריו. רוב הסיכויים כי כמות האוכל שנצרכת לפני הצום ולאחריו מכילה פחות
קלוריות מסך הקלוריות שישמור על משקל יציב, ואף תיתכן ירידה במשקל.
עם זאת, חשוב להבין כי ירידה גדולה במשקל מיד לאחר הצום קורית בעקבות ירידה במשק הנוזלים בגוף ולא בשומן. כמו כן, למי שנמצא בתהליך של עלייה במסת השריר, צום של 25 שעות לא ייפגע בתהליך ומסת השריר לא תרד, אך כן מומלץ להקפיד על אכילה מספקת של חלבון לאורך ערב יום כיפור ועד לתחילת הצום. ניתן לעשות זאת ע"י חלוקה של מנות החלבון ל–4 עד 5 ארוחות הכוללות חלבון, כגון טופו, גבינות, יוגורט, דגים או עוף.
המלצות לאורך ערב יום כיפור כוללות אכילה מרובה של חלבון, מאחר שהוא נמצא כאב המזון המשביע ביותר לאורך זמן. לפיכך, מומלץ לאכול מאכלים חלבוניים כגון בקר רזה, טופו, עוף ודגים. בנוסף, בארוחה המפסקת מומלץ לשלב פחמימות מלאות עם ירקות עשירים בסיבים המסייעים אף הם לתחושת שובע ממושכת. מומלץ להימנע משתייה ממותקת, הממלאת את הקיבה במהירות ולאחר זמן קצר גורמת לרעב מוגבר.
במהלך ערב יום הכיפורים ועד תחילת הצום חשוב להרבות בשתייה של 2–3 ליטרים של מים, אך להפסיק את צריכת נוזלים כחצי שעה לפני הארוחה המפסקת, על מנת שלא למלא את הקיבה במים. כמו כן, במהלך הצום מומלץ שלא לבצע פעילות מאומצת כמו הליכה מרובה או רכיבה על אופניים, אשר מגבירים את תחושת הצמא. בנוסף כדאי להימנע ממאכלים מלוחים, כמו רטבים שונים, אבקות מרק או מזונות מתובלים.
בצאת הצום רצוי לאכול באיטיות מאכלים קלים לעיכול כמו לחם, גבינות, פירות וירקות. לאחר כשעה ניתן לאכול ארוחה גדולה יותר המכילה ביצים, גבינות, לחם ופחמימות דומות אחרות.
שיהיה לכולם צום קל ומועיל!

השאר תגובה

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.